پیوند ها

آخرين به روز رساني: دوشنبه, 02 مهر 1397 ساعت 12:07 /
همایش آموزشی - توانبخشی جانبازان شیمیایی استان تهران
دوشنبه, 10 خرداد 1395 ساعت 13:36
همایش یک روزه آموزشی- توانبخشی  جانبازان استان تهران ، مقارن با ایام با  برکت آزاد سازی خرمشهر در محل  مجموعه فرهنگی تفریحی پردیس تهران  با دعوت از حدود صد نفر از جانبازان  شیمیایی متوسط و شدید استان تهران  در تاریخ 95/03/05 برگزار گردید.
در این همایش یکروزه که توسط معاونت  بهداشت و درمان بنیاد شهید ، مرکز  رسیدگی به مصدومین شیمیایی بنیاد  شهید و با مشارکت بنیاد شهید و امور  ایثارگران تهران بزرگ و جمعیت حمایت از  مصدومین شیمیایی استان تهران برگزار گردید پس از تلاوت آیاتی از قرآن مجید و پخش سرود جمهوری اسلامی ، نماینده جمعیت حمایت از مصدومین شیمیایی استان تهران در خصوص تشکل های خودجوش جانبازان و لزوم همکاری ، همیاری، مشارکت و عضویت ایثارگران معظم در این تشکل ها صحبت کردند.
سپس آقای دکتر صدیقی مقدم رییس مرکز رسیدگی به  شیمیایی ضمن خیر مقدم به حضار و مدعوین در خصوص اهداف برگزاری همایش و لزوم توجه به درمانهای جدید و مزایای توانبخشی ریه مطالبی را ارایه نمودند.
مدیر کل محترم بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ جناب آقای دکتر صمیمیی نیز در این همایش ضمن تشکر از فعالیتهای مرکز رسیدگی به مصدومین شیمیایی و جمعیت حمایت از مصدومین شیمیایی استان تهران برای حل مشکلات این قشر از جانبازان و خانواده های آنان ، برگزار اینگونه همایش ها را با توجه به تعداد نسبتا زیاد جانبازان شیمیایی استان تهران مفید دانسته و به ارتقای ارتباط میان جانبازان و انتقال تجربیات به یکدیگر تاکید کردند.
وی با تاکید به اینکه ایثاراگران و خانواده های آنان جزء ارزشها و ذخایر دفاع مقدس هستند ، افزود: جانبازان با توسل به راه عشقی که توسط امام خمینی ، بنیان گذار جمهوری اسلامی  شناسانده شد ، سختی ها و مجروحیت های درون جنگ را برای احیای دین خدا تحمل می کنند. وی ادامه داد : نوع نگاه ارزشی جامعه به جانبازان نشانگر ادامه جهاد توسط آنان است ، همچنان که رهبر معظم انقلاب نیز همواره بر ادامه جهاد توسط جانبازان در جبهه هایی مانند جبهه فرهنگی اشاره کردند.
در ادامه برنامه دو سخنرانی آموزشی برگزار گردید ، سرکار خانم دکتر احمدی فوق تخصص ریه در مورد مصدومیت شیمیایی ریه و توانبخشی ریوی صحبت کردند و آقای دکتر بابایی در خصوص بهداشت تنفسی و تکنیک های تنفسی مطالبی عنوان کردند .
در این همایش یکروزه همچنین آقای دکتر قانعی فوق تخصص ریه و مسئول طرح پژوهشی توانبخشی ریوی جانبازان شیمیایی در خصوص  تحولات جدید در نگرش به درمان بیماریهای مزمن ریوی و گرایش به سمت توانبخشی ریوی در کنار درمان دارویی سخنانی ایراد نمودند و بر لزوم آموزش های توانبخشی ریوی و خود مراقبتی جانبازان تاکید نمودند و از آغاز طرح مقدماتی توانبخشی ریوی جانبازان شیمیایی در استان تهران خبر دادند و از جانبازان و خانواده آنان دعوت کردند تا در این طرح ملی مشارکت جدی و فعال داشته باشند.

تصاویر همایش آموزشی -  توانبخشی جانبازان شیمیایی استان تهران